Previous slide
Next slide

Dzień dobry! Nazywam się Justyna Bolińska i zajmuję się psychoterapią.

Nazywam się Justyna Bolińska i zawodowo zajmuję się psychoterapią. Prowadzę terapię indywidualną i grupową w nurcie psychodynamicznymWykształcenie psychologiczne zdobyłam studiując w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam Studium Podyplomowe Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii oraz rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamiczym. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

Jestem aktywna zawodowo od ponad 10 lat. Doświadczenie zdobywałam pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego w Turku oraz w Koninie w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Pracuję także na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic, gdzie prowadzę psychoterapię grupową. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizjiZajmuję się diagnozowaniem zaburzeń psychicznych (w tym diagnozą neuropsychologiczną), poradnictwem i wsparciem psychologicznym oraz psychoterapią zaburzeń nastroju, nerwic oraz zaburzeń osobowości. Pracuję z osobami dorosłymi oraz z młodzieżą od 16 roku życia. 

Konsultuję również w języku angielskim.

PSYCHOTERAPIA

Szczegółowa oferta gabinetu psychoterapii.

Zawodowo zajmuję się psychoterapią od ponad 10 lat. Prowadzę zarówno psychoterapię indywidualną jak i grupową.  Chciałabym jeszcze krótko napisać o tym czym jest psychopterapia psychodynamiczna, w jakiej się specjalizuję. Jest to ten rodzaj działania psychoterapeutycznego, który toczy się w oparciu o relację terapeutyczną czyli więź, jaka rozwija się pomiędzy pacjentem a terapeutą w trakcie trwania leczenia. Sesja  odbywa się „twarzą w twarz”.  Zwykle terapie poprzedza jedno lub dwa spotkania (tzw. konsultacje), na których możemy ustalić aktualne trudności, przyczyny zgłoszenia się, oczekiwania wobec terapii oraz bardziej konkretne cele dalszej współpracy. Często na pierwszych spotkaniach bardzo trudno jest sformułować „o co nam chodzi”, ale najważniejsze jest wskazanie tych dziedzin życia w których mamy problemy i jakich zmian oczekujemy. Podejmuje się także decyzje o długości dalszej współpracy. I wreszcie, co jest niezmiernie istotne – takie spotkania pozwalają też na zorientowanie się czy czujemy się komfortowo z daną osobą i czy chcemy dalej współpracować z danym psychoterapeutą/psychologiemPamiętajmy, że pracujemy w relacji z drugą osobą i raz praca może iść nam wyjątkowo łatwo a czasem wspólne bycie w przestrzeni terapeutycznej może trudne, bolesne. Często też możemy mieć wrażenie, że terapia nie przynosi zamierzonych efektów albo że kręcimy się w kółko. Praca nad sobą wymaga bardzo dużo cierpliwości i nie lada wytrwałości. Jeśli interesuje Państwa więcej informacji na temat psychoterapii psychodynamicznej zapraszam na strone Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. 

Oferta dla młodzieży powyżej 16 roku życia.

Psychoterapia psychodynamiczna dla nastolatków zalecana jest, gdy pojawiają się problemy: Zaburzenia emocjonalne – trudności w radzeniu sobie z wyrażaniem emocji (np. ataki histerii, płaczliwość), chwiejność emocjonalna. Zaburzenia nastroju – stany depresyjności, poczucia marazmu i beznadziei, także myśli samobójcze. Stany lękowe – fobie szkolne, lęk uogólniony. Zaburzenia jedzenia – anoreksja, bulimia. Zaburzenia zachowania – agresja, negatywizm, sięganie po używki. Zaburzenia w relacjach społecznych – trudności w relacjach z rówieśnikami lub ich braku, niezgodności rodzinne, częste kłótnie, konflikty, brak pewności siebie w relacji z drugą osobą/grupą.

Oferta dla Osób dorosłych.

Psychoterapia psychodynamiczna jest skuteczną metodą leczenia dla osób borykających się z następującymi problemami psychicznymi: Zaburzenia nastroju – depresja, dystymia, zaburzenia afektywne- dwubiegunowe. Zaburzenia lękowe – takie jak ataki paniki, przewlekły lęk uogólniony. Zaburzenia psychosomatyczne – np. bóle głowy, żołądka, bóle w klatce piersiowej, problemy dermatologiczne. Zaburzenia o charakterze nerwicowym – kompulsje, natręctwa. Zaburzenia osobowości – narcystyczne, histeryczne, borderline. Zaburzenia łaknienia – anoreksja, bulimia. 

O podjęciu kontaktu psychoterapeutycznego decyduję na podstawie kilku (najczęściej 2-3) konsultacji diagnostycznych. W tym czasie staram się wraz z pacjentem dookreślić jego trudności i ustalić ramy kontaktu terapeutycznego – częstotliwość spotkań, czas trwania terapii itp.

W temacie uzależnienia i współuzależnienia.

W ramach spotkań diagnostycznych możliwe jest przeprowadzenie diagnozy w związku z problemem uzależnienia bądź wpółuzależnienia. Osoby współuzależnione mogą podjąć psychoterapię. Jednakże psychoterapia psychodynamiczna nie jest zalecana dla osób rozpoczynających walkę z uzależnieniem. Dla tych pacjentów zalecana jest terapia ustrukturalizowana pod okiem certyfikowanego specjalisty terapii uzależnień. Dopiero po zakończeniu tejże możliwe jest rozpoczęcie procesu psychoterapii. 

Umów się na wizytę.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz z młodzieżą od 16 roku życia. 

Justyna Bolińska - ZnanyLekarz.pl
Justyna Bolińska - ZnanyLekarz.pl
GABIENT PSYCHOTERAPII JUSTYNA BOLIŃSKA

UL NOWA 22 /18

Skip to content